DZ - Predsednik Državnega zbora Igor Zorčič nagovoril udeležence videokonference Boj proti raku jeter v Evropi

Datum objave: 22. 10. 2021

Predsednik Državnega zbora Igor Zorčič je v petek, 22. oktobra 2021, nagovoril udeležence videokonference »Boj proti raku jeter v Evropi – izboljšanje preprečevanja in zgodnjega odkrivanja«.

Med drugim je dejal: " V čast mi je, da lahko danes pozdravim najboljše domače in evropske strokovnjake s področja raka jeter. V izjemnih razmerah, v katerih so se znašli nacionalni zdravstveni sistemi po »udaru« pandemije, je še toliko bolj pomembno, da ne ostanejo preslišana opozorila zdravstvene stroke, in sicer, da »raki« ne »počivajo«."

Celoten govor predsednika Državnega zbora je dostopen tukaj.

Video nagovor (v angleščini) si lahko pogledate spodaj.

***

Videokonferenca poteka v organizaciji Evropskega združenja za preučevanje jeter (European Association for the Study of the Liver, EASL) in Evropskega združenja bolnikov z boleznimi jeter (European Liver Patients' Association, ELPA) s podporo Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani pod pokroviteljstvom slovenskega predsedovanja Svetu Evropske unije in ob podpori različnih slovenskih združenj.

Več o videokonferenci najdete na spletni strani slovenskega predsedovanja Svetu Evropske unije.